Dział Badawczo-Wdrożeniowy, będący od 2007 roku komórką Działu Jakości i Rozwoju JagoPRO powstał 2004 roku w odpowiedzi na rosnące wymagania klientów. Jest to własne laboratorium zaopatrzone w najwyższej jakości urządzenia pozwalające przygotowywać nowoczesne formulacje dla najbardziej wymagających klientów.

Dział Rozwoju został wyposażony między innymi w homogenizatory, laboratoryjny reaktor pozwalający łączyć składniki w warunkach próżni i zadanej temperatury, wiskozymetr, autotitrator, pH-metry, mieszadła mechaniczne i magnetyczne, inkubatory, chłodziarki, cieplarki, mikroskop ze światłem spolaryzowanym, konduktometr, termoalkoholomierz oraz spektrofotometr.

Oprócz standardowych badań fizyko-chemicznych jesteśmy w stanie ocenić wielkości cząstek aerozoli i spray’ów. Laboratorium R&D dysponuje unikatowym aparatem badawczym – Laserowy analizator SprayTec, który pozwala na pomiar wielkości cząstek przy wykorzystaniu zjawiska dyfrakcji światła laserowego. Ponadto dzięki Laboratorium analitycznemu możemy sprawdzać jakość surowców (spektrofotometr), zawartość składników aktywnych w formułach oraz sprawdzać SPF w Sun Care products.

Wykwalifikowani technolodzy, dzięki ciągłym warsztatom szkoleniowym i zdobywanej wiedzy pracują nad innowacyjnymi produktami, nowymi technologiami, a także podnoszą jakość klasycznych formulacji preparatów do golenia, preparatów do stylizacji włosów oraz kosmetyków perfumeryjnych. Współpracujemy z najlepszymi w branży dostawcami surowców, aby zapewnić najwyższą jakość produktów i spełnić oczekiwania klientów.

Ważnym sukcesem działu jest wprowadzanie technologii BOV i POST FOAMING do różnych aplikacji m.in. balsamy do ciała, olejki do opalania czy żele do golenia. Podążając za najnowszymi trendami rynkowymi opracowaliśmy receptury pianek do demakijażu, nowoczesnych  antyperspirantów typu spray, roll on i stick.